UWAGA!
Ze względu na stan zagrożenia epidemicznego decyzją Dyrektora wstęp do Instytutu został ograniczony dla osób z zewnątrz.
Stanowisko ds. Obsługi Działalności Opiniodawczej przyjmuje i wydaje sprawy oraz materiał dowodowy w godz. 10-14.
________________________________________________

ZARZĄDZENIE Nr 6/2020
pdf 40Dyrektora Instytutu Ekspertyz Sądowych z dnia 24 marca 2020 roku w sprawie zawieszenia przez Pracownię Genetyki Sądowej Instytutu Ekspertyz Sądowych im. Prof. dra Jana Sehna w Krakowie przyjmowania do opiniowania określonego typu spraw zlecanych przez sądy, prokuratury, policję oraz inne podmioty uprawnione do prowadzenia na podstawie ustaw postępowań, w toku których dopuszczany jest dowód z opinii biegłego.

 IES Logo 200 2018 2Studia Podyplomowe z Prawa Dowodowego są organizowane przez Katedrę Kryminalistyki - Wydziału Prawa I Aadministracji  Uniwersytetu Jagielońskiego oraz Instytut Ekspertyz Sądowych im. prof. dr. Jana Sehna w Krakowie.

Studia podyplomowe prowadzone są od 2007 roku. Uczestnikami studiów mogą być osoby legitymujące się dyplomem ukończenia studiów wyższych pierwszego lub drugiego stopnia albo jednolitych studiów magisterskich.

Kadrę dydaktyczną stanowią m.in. specjaliści z Wydziałów Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie oraz Collegium Medicum UJ.

Celem studiów jest przekazanie specjalistycznej wiedzy z zakresu prawa dowodowego.

Program obejmuje m.in. zagadnienia z zakresu ekspertyzy: antropologicznej, daktyloskopijnej, mechanoskopijnej, genetycznej, informatycznej, alkohologicznej, toksykologicznej, mowy i nagrań, medycznej, osmologiczej, broni, wypadku drogowego, przesłuchania poznawczego świadka, podejrzanego, okazania osób, konfrontacji, opiniowania psychologicznego oraz psychiatrycznego, profilowania psychologicznego nieznanych sprawców zabójstw, jak również omawiana jest kwestia pułapek kryminalistycznych.

Zajęcia prowadzone są w formie wykładów oraz warsztatów w podgrupach.

Dodatkowe informacje można znaleźć pod adresem: Studia Podyplomowe Prawa Dowodowego UJ

Katedra Kryminalistyki UJ
31-007 Kraków, ul. Olszewskiego 2

tel. 519-068-363;12/422-30-22

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Studia podyplomowe